
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 130 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 58 mV/µs |
| Operating Supply Current | 36 µA |
| Input Bias Current | 20 fA |
| Nominal Supply Current | 31 µA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 130 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 10 µV |
| Voltage Gain | 120 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 83 dB |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 97 dB |
| Input Voltage Noise Density | 60 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Stock: 223
Distributors
pcbx
Unit Price$2.98541
Ext.Price$2.98541
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.98541 | $2.98541 |
| 10 | $2.27155 | $22.71550 |
| 25 | $2.09629 | $52.40725 |
| 50 | $1.99375 | $99.68750 |
| 100 | $1.89623 | $189.62300 |
| 300 | $1.69441 | $508.32300 |
| 500 | $1.51408 | $757.04000 |
